Aktualności

Akredytacja KAUT/ENAEE pierwszy raz w Polsce dla kierunku geodezja i kartografia!

Jesteśmy dumni, że 4 marca 2022 Komisja Akredytacji Uczelni Technicznych (KAUT) po analizie Raportu Zespołu Oceniającego oraz materiałów przedstawionych przez Wydział, przyznała swoją akredytację kierunkowi geodezja i kartografia prowadzonemu na Politechnice Warszawskiej na studiach pierwszego i drugiego stopnia na okres 5 lat.

Nowe szkolenia w ramach projektu NERW

Zapraszamy studentów Wydziału (IV-VII sem. studiów stacjonarnych I stopnia i studentów II stopnia studiów stacjonarnych) do zapisów na nowe szkolenia w ramach projektu NERW. Szkolenie obejmuje kurs przygotowawczy dla studentów Wydziału Geodezji i Kartografii w zakresie uprawnień do obsługi i wykorzystania bezzałogowych statków latających w pracach z zakresu inżynierii geoprzestrzennej.

 Szczegóły pod linkiem: https://www.gik.pw.edu.pl/nerw/Pliki-do-pobrania/Dokumenty-rekrutacyjne-2022-DRONY

Zawiadamiamy o śmierci dr inż. Irminy Laudyn

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 2 marca 2022 r. zmarła
śp. Dr inż. Irmina Laudyn

Nabór do programu - rekrutacja na stypendia Erasmus 2022_23

Od 2 do 30 marca 2022 trwa rekrutacja na stypendia wyjazdowe na studia i na praktyki w programie Erasmus+

Wnioski proszę składać przez USOS.

Kontakt do Koordynatora: joanna.kossakowska@pw.edu.pl

Więcej szczegółów o samej procedurze wyjazdu i niezbędne dokumenty na stronie

https://erasmus.pw.edu.pl/ oraz https://www.gik.pw.edu.pl/Studenci/ERASMUS

Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji

W dniach 28 – 29 kwietnia 2022 roku, po ośmiu latach Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji powróci na Politechnikę Warszawską. Podczas XVI edycji konferencji, odbywającej się w ramach działania Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji (OKSG), w stolicy spotkają się studenci kierunków geodezyjnych z najlepszych polskich uczelni. Gospodarzem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”

Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplomową obronioną na kierunku geodezja i kartografia, edycja 2020/21

Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszono łącznie 53 prace, z czego warunki formalne spełniało 49 prac (25 magisterskich oraz 24 inżynierskich), które zakwalifikowane zostały do I etapu Konkursu.

Absolwenci Wydziału GiK PW - niekwestionowaną potęgą !!!

Gratulujemy wszystkim laureatom! Jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszego rozwoju naukowego :)   

Seminarium naukowe pn. „Wdrożenie koncepcji Smart Villages w województwie mazowieckim”

Dnia 20 stycznia 2022 r. odbyło się Seminarium naukowe poświęcone prezentacji wyników badań, zrealizowanych w roku 2021, w ramach projektu pn. „Wdrożenie koncepcji Smart Villages w województwie mazowieckim”. Seminarium zgromadziło blisko 190 osób ze środowiska naukowego oraz administracji rządowej i samorządowej, w tym pracowników Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Mazowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Seminarium ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19, miało formę zdalną i odbywało się na platformie MS Teams.

Więcej o projekcie>>>

IMSGeo

Inteligentny system monitoringu obiektów zagrożonych bazujący na automatycznych pomiarach bezinwazyjnych – IMSGeo

Projekt: POIR.01.01.01-00-0942/21

Celem projektu jest opracowanie technologii wykonywania szybkich, automatycznych pomiarów wraz z inteligentną interpretacją wyników stanowiących gotową wartość dla inżynierów budowy. System pozwoli stale monitorować stan obiektu i wpływ prac konstrukcyjnych na zabudowę otaczającą.
Więcej o projekcie: https://www.gik.pw.edu.pl/zgiisp/Badania-i-nauka/Projekt-POIR.01.01.01-00-0942-21-IMSGeo

Od 23.02.2022 - Funkcjonowanie PW w czasie pandemii

Uwaga uwaga!!! Kształcenie
Od 23 lutego 2022 r. obowiązują zasady opisane w komunikacie Rektora nr 1/2022 – podstawowym trybem realizacji zajęć dydaktycznych jest tryb stacjonarny.
Do 22 lutego obowiązują zapisy decyzji Rektora nr 7/2022:

Więcej informacji na stronie:

https://www.pw.edu.pl/Funkcjonowanie-PW-w-czasie-pandemii

Ogólnopolski Konkursu Geoinformatycznego 2022

Wraz z początkiem nowego 2022 roku startuje V edycja ogólnopolskiego Konkursu Geoinformatycznego dla uczniów szkół średnich organizowanego przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Tradycyjnie pierwszy etap odbędzie się za pośrednictwem internetowej platformy eliminacyjnej, która zostanie uruchomiona w połowie stycznia.

https://www.facebook.com/KonkursGeoinformatyczny

Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej "Zaplanuj swoją przestrzeń"

Wraz z początkiem roku 2022 startuje VII już edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej "Zaplanuj swoją przestrzeń" dla uczniów szkół średnich organizowany przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

https://konkurs.gik.pw.edu.pl

Webinarium - Learning to implement Smart Healthy Age Friendly Environments

Wydział Geodezji i Kartografii jest partnerem międzynarodowego projektu Hands on SHAFE realizowanego w ramach programu @Erasmus+.

Serdecznie zapraszamy na webinarium "Learning to implement Smart Healthy Age Friendly Environments", które odbędzie się 12 stycznia o godz. 11.00 (CET).

Dzień Teledetekcji 2021

Stowarzyszenie Studentów WGiK PW "GEOIDA" oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW zapraszają na obchody Dnia Teledetekcji, które odbędą się w formie zdalnej na platformie MS Teams.
Tegoroczna XIX edycja wydarzenia rozpocznie się 21 grudnia o godzinie 10:00 konferencją naukową pod hasłem "Z metropolii na biegun - teledetekcja a klimat". Dzień później 22 grudnia o godzinie 16:00 zostaną przeprowadzone warsztaty przez firmę SmartFactor.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia na FB>>>

Prywatna twarz Wydziału

Wydział to nie tylko instytucja, lecz przede wszystkim ludzie!
Z okazji 100-lecia Wydziału zaprosiliśmy pracowników do podzielenia się swoimi tajemnicami. Bedzie to spojrzenie nietypowe, nie przez pryzmat ich funkcji pełnionych na Wydziale, czy tytułów i stopni naukowych, lecz  ich zainteresowań, talentów i działalność poza uczelnią. Czy zaskoczeniem będzie hobby zazwyczaj poukładanych osób sprawiających wrażenie, że ich życie nie wykracza poza wzory, liczby, mapy, tachimetry czy niwelatory?

Zapraszamy na stronę 100-lecia >>>

Wystawy JUBILEUSZOWE

Zapraszamy na dwie wystawy jubileuszowe.

JUBILEUSZ 100-LECIA WYDZIAŁU GEODEZJI I KARTOGRAFII PW

oraz NAUKOWY TESTAMENT

Więcej informacji na stronie 100-lecia Wydziału GiK>>>

100 Lat wydziału geodezji i kartografii z perspektywy studenta i pracownika

Prof. dr hab. inż. Wojciech WILKOWSKI 
Obecnie zatrudniony w Wojskowej Akademii Technicznej. Posiada uprawnienia zawodowe Nr 27 do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii oraz uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości. Od 1987 do 2015 roku był redaktorem naczelnym miesięcznika naukowo-technicznego „Przegląd Geodezyjny”. Dyrektor Instytutu Geodezji Gospodarczej. Twórca i Kierownik Studiów Podyplomowych Wycena nieruchomości. Promotorem 16 rozpraw doktorskich.

Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej

Szanowni Państwo!
W dniu 18.11.2021 r. odbyło się spotkanie inauguracyjno–informacyjne grupy inicjatywnej utworzenia Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. W  spotkaniu uczestniczyło 14 absolwentów reprezentujących 12 roczników ukończenia studiów. W dyskusji oraz w głosowaniu uczestnicy spotkania opowiedzieli się za utworzeniem Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, sfederowanego/współpracującego ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej.

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl

Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych.

Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Datathon Idea Kielce 2021 ZNAMY WYNIKI KONKURSU

Studenci kierunku GiK rozbili bank z nagrodami w konkursie Webskie Kielce.

Trzy pierwsze nagrody oraz nagrodę publiczności zdobyły 3 drużyny studentów specjalności Systemy Informacji Przestrzennej !

27 urodziny "GEOIDY"

W Roku Jubileuszowym GEOIDA - Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW obchodzi 27 urodziny!!!

W młodości i talencie siła! Projekty naukowe i szkolenia to codzienność naszych młodych działaczy. Jest też czas na zabawę!
W dniach 22-26.11.2021 r. - czeka Was moc wrażeń.
Zapraszamy do świętowania urodzinowego :)

Więcej informacji na stronie FB >>>

#pro100docelu geoTargi Pracy 2021 | 24-25 listopada 2021

Po raz pierwszy w historii przedstawiciele kilkunastu firm z branży geodezyjnej, urbanistycznej i geoinformatycznej zgromadzą się w Auli Gmachu Głównego PW na studenckich Targach Pracy, oferując stałe zatrudnienie, praktyki lub staże.
Zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej 24-25 listopada 2021r.

Pamiętaj! Każda kariera ma swój początek.

Więcej informacji na stronie:
https://www.gik.pw.edu.pl/100lecie/Aktualnosci/pro100docelu-geoTargi-Pracy-2021

Wygrana studentów WGIK w hackatonie TomTom!

W pierwszym międzynarodowym hackatonie Tomtom n.EXT udział wzięło blisko 80 studentów z krajów, w których TomTom posiada szczególnie aktywne oddziały czyli USA, Indie, Holandia i Polska.
Wśród kilkunastu zespołów studenckich dwie drużyny z Polski nie pozostały niezauważone.

Gratulujemy !!!

Wyróżnienie dla absolwentki WGiK w konkursie ERSA (European Regional Science Association)

Jest nam miło poinformować, że absolwentka kierunku Gospodarka Przestrzenna mgr inż. Barbara Samorek zdobyła wyróżnienie w I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska. Praca pt. „Model miasta zwartego w kontekście prowadzonej polityki mieszkaniowej na przykładzie doświadczeń wiedeńskich” napisana pod kierunkiem dr inż. arch. Małgorzaty B. Havel znalazła uznanie w oczach recenzentów I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska. Kapituła Konkursu postanowiła przyznać Pani mgr Barbarze Samorek wyróżnienie w kategorii prac magisterskich.

GEOREMINISCENCJE WIELOLETNIEGO FOTOGRAMETRY

Prof. dr hab. inz. Aleksandra Bujakiewicz
Pracownik Wydziału GiK PW (1963-1984, 1999-2013), kierownik Zakładu Fotogrametrii i Teledetekcji (1981-1984, 2001-2012), prodziekan ds. nauczania (2005-2008), od 2013 r. roku emeryt PW. W latach 2013-2020 pracownik Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej, od 2015 do 2019 kierownik katedry Geoinformatyki.

Człowiek, który dotknął dachu świata.

Leszek Cichy to niekwestionowana legenda polskiego alpinizmu. W 1977 r. ukończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii, a następnie przez 12 lat był pracownikiem naukowym tego wydziału.

W lutym 1980 r. razem z Krzysztofem Wielickim jako pierwsi na świecie zdobyli Mount Everest zimą.