Umowa bilateralna podwójnego dyplomu Politechniki Warszawskiej i Universitat Politècnica de València na kierunku geodezja i kartografia
Podpisano umowę podwójnego dyplomu kierunku geodezja i kartografia z Universitat Politècnica de València. Jest to pierwsza ramowa umowa podwójnego dyplomu kierunku geodezyjnego w Polsce, a także jedna z nielicznych na PW obok studiów innych kierunków prowadzonych wspólnie z innymi uczelniami. Od następnego roku akademickiego PW dołączy zatem do grona strategicznych partnerów edukacyjnych UPV w zakresie geodezji i kartografii, obok 2 uczelni z Niemiec i Francji!
Zwieńczeniem ponad rocznych negocjacji prowadzonych przez prodziekana dr Krzysztofa Bakuły jest moment, w którym złożono ostatni podpis prof. José Esteban Capilla Roma i prof. Krzysztof Zaremba, rektorów Universitat Politècnica de València (UPV) i Politechniki Warszawskiej (PW) na umowie podwójnego dyplomowania dla stopnia magisterskiego kierunków geodezji i kartografii PW (wszystkich 7 specjalności) oraz engineering geomatics and geoinformation UPV. Zainteresowani studenci obu uczelni w organizowanych przez Wydział Geodezji i Kartografii PW oraz Escuela Técnica Superior de Ingeniería Geodésica, Cartográfica y Topográfica UPV w ciągu 4 semestrów nauki, po roku na obydwu uczelniach i wspólnie zrealizowanej pracy dyplomowej, uzyskają dyplom obydwu uczelni. Program studiów realizowany określonym, indywidualnym programem będzie wymagający dla studentów. Różne systemy edukacyjne, różny czasy trwania i zasady panujące na obu uczelniach wymagały bilateralnych ustaleń. Co istotne, realizacja takich studiów nie będzie wymagała jakichkolwiek odpłatności ze strony studenta, gdyż roczna wizytacja studenta w uczelni goszczącej będzie miała wsparcie programu mobilnościowego Erasmus. Kandydaci do wyjazdu do UPV wybierani będą na WGIK co semestr. Celem umowy jest także zwiększenie współpracy pomiędzy uczelniami, które są przecież członkami sojuszu ENHANCE i od lat realizują wymianę studentów, pracowników i współpracę badawczą.