baner gmach 2
zdjęcie gmachu, autor: Iwona Jankowska
Zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Czy to już miasta przyszłości?” organizowanej przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się 22-23 maja 2025 roku w budynku Rektorska 4 w Warszawie. W programie przewidziano panele referatów oraz warsztaty, skupiające się na aspekcie środowiskowym, społecznym oraz urbanistycznym.
Studenci Wydziału Geodezji i Kartografii PW ze Stowarzyszenia Studentów „GEOIDA” wzięli udział w XIX Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji w Krakowie, prezentując trzy referaty i dwa postery przygotowane we współpracy z Kołem Naukowym Wektor. Zespół reprezentantów zdobył 2. miejsce w sesji posterowej oraz wyróżnienie w sesji referatowej, potwierdzając wysoki poziom merytoryczny i zaangażowanie studentów.
Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Stare Powązki oraz Politechnika Warszawska, reprezentowana przez Wydział Geodezji i Kartografii, podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest rozwój wspólnych projektów edukacyjnych i badawczych.
W dniu 4 kwietnia 2025 roku w Poznaniu podczas Dnia Przemysłu Kosmicznego odbyła się uroczysta inauguracja działalności ESA Phi-Lab Poland. W drodze konkursu jako operator PhiLab zostało wybrane konsorcjum w skład którego wchodzą: Politechnika Poznańska (Koordynator) oraz Politechnika Warszawska (Partner). Projekt realizowany będzie z wykorzystaniem infrastruktury Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Satelitarnych (CENAGIS) Wydziału Geodezji i Kartografii PW.
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych, Politechnika Warszawska
zaprasza na bezpłatne Seminarium naukowo-techniczne:
Geodezja Inżynieryjna w Procesie Realizacji Inwestycji Budowlanej
---
Miejsce: Politechnika Warszawska, pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa, Gmach Główny sala 315
Data: 21 maja 2025 r. godzina rozpoczęcia 9.00
Więcej informacji >>>
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych (ZGIiSP) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej prowadzi zaawansowane badania geodezyjne, mające na celu ochronę obiektów historycznych zlokalizowanych na terenach pogórniczych. Projekty te, wykorzystując nowoczesne technologie metrologiczne i geoinformacyjne, koncentrują się na monitorowaniu i analizie zmian geometrycznych konstrukcji zabytkowych obiektów w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Przedmiotem prac studialnych jest Pałac Mieroszewskich, zamek warowny, podziemna trasa turystyczna („Podziemia Będzińskie”) oraz dom modlitwy (synagoga) „Mizrachi”.
- O kier. Geodezja i Kartografia
- O kier. Gospodarka Przestrzenna
- O kier. Geoinformatyka
- Specjalność anglojęzyczna - Mobile Mapping and Navigation Systems
- Kierunki studiów - informacje
- Katalog ECTS Politechniki Warszawskiej
- Studia stacjonarne I stopnia
- Studia stacjonarne II stopnia
- Studia niestacjonarne I stopnia
- Studia niestacjonarne II stopnia
- Studia III stopnia - doktoranckie
- Rekrutacja PW
- Dodatkowe informacje