O kier. Geodezja i Kartografia
Geodezja w ujęciu historycznym to nauka o mierzeniu Ziemi i przedstawianiu jej obrazu na opracowaniach kartograficznych w postaci map. Geodezja współcześnie to wciąż nauka o mierzeniu Ziemi, ale wykorzystaniem wielu technik obserwacyjnych, od geodezji kosmicznej poprzez satelitarną, zobrazowania fotogrametryczne i klasyczne naziemne pomiary geodezyjne. Różnorodność technik obserwacji Ziemi powoduje nieustanny wzrost roli geodety jako tego, który potrafi te wszystkie dane zintegrować. Współczesny geodeta jest niezbędny w procesie obsługi wszelkich inwestycji budowlanych, zarówno na etapie projektowania, jak i ich wznoszenia oraz kontroli. Uczestniczy w procesie gospodarki nieruchomościami, tworzy mapy, opracowanie 2D i 3D z wykorzystaniem technik geoinformacyjnych i danych geoprzestrzennych, w tym danych lotniczych z dronów. Prowadzi rejestry danych geodezyjnych i integruje różne działy administracji publicznej.
NASZE ATUTY
- Mamy bardzo wysoki poziom kształcenia oraz najszerszą w Polsce gamę specjalności, których ukończenie to najprostsza droga do uzyskania uprawnień zawodowych w zakresie geodezji oraz podwyższenia swoich kwalifikacji do niezbędnych pracy w administracji państwowej lub rozwoju naukowego.
- Od początku Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy jesteśmy stale na pierwszym miejscu kierunków geodezyjnych w Polsce.
- Nowoczesne akredytowane laboratoria wyposażone w specjalistyczną aparaturę pomiarową oraz oprogramowanie, gwarantujące dostęp do najnowszych technologii geodezyjnych.
- Ćwiczenia terenowe oraz praktyki zawodowe prowadzone w najwyższym w Polsce wymiarze godzinowym spośród wszystkich krajowych placówek akademickich, kształcących w dziedzinie geodezji. Ćwiczenia terenowe odbywają się po każdym roku studiów. Studenci zdobywają w ten sposób doświadczenie zawodowe i praktyczne umiejętności przygotowujące do samodzielnej pracy geodety. Zajęcia praktyczne w postaci ćwiczeń terenowych są również przewidziane na drugim stopniu studiów.
- Ośrodki naukowo-szkoleniowe w Grybowie k. Nowego Sącza oraz Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjne w Józefosławiu k. Warszawy. To tam m.in. prowadzimy ćwiczenia terenowe, prace badawcze i projekty studenckich kół naukowych.
Kierunek: GEODEZJA I KARTOGRAFIA
Studia stacjonarne (dzienne):
• I stopnia (inżynierskie) - 7 semestrów - bez podziału na specjalności
Studia pierwszego stopnia na kierunku Geodezja i Kartografia umożliwiają zdobycie wysoko specjalizowanej wiedzy z zakresu różnych działów geodezji i kartografii, a także ogólnej wiedzy przyrodniczej, technicznej i ekonomiczno - prawnej. Absolwenci wykazują się znajomością języka obcego na poziomie biegłości B2. Przekazana im wiedza fachowa oraz nabyte umiejętności pozwalają na wykonywanie prac z zakresu geodezji, systemów informacji przestrzennej, kartografii, fotogrametrii i teledetekcji, gospodarki nieruchomościami. Absolwenci nabywają umiejętności kierowania zespołami ludzkimi wykonującymi zadania zlecone, zakładania małych firm i zarządzania nimi oraz korzystania z przepisów prawa w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu i prowadzenia działalności gospodarczej. Wiele uwagi podczas studiów poświęca się kształtowaniu cech uniwersalnych, które dają absolwentom podstawę do dalszego samokształcenia i rozwoju.
• II stopnia (magisterskie) - 3 semestry - 7 specjalności
Blok A - geodezyjny
Blok B - geoinformacyjny
Specjalność anglojęzyczna
Studia niestacjonarne (zaoczne):
• I stopnia (inżynierskie) - 8 semestrów - 1 specjalność
• II stopnia (magisterskie) - 4 semestry - 3 specjalności
CO PO STUDIACH?
- Jako inżynier możesz pracować w licznych przedsiębiorstwach geodezyjnych, w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej oraz w administracji publicznej na szczeblu samorządowym. Będziesz miał wiedzę niezbędną do uzyskania uprawnień zawodowych oraz prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej.
- Studia drugiego stopnia pozwolą Ci zrealizować pasje i rozszerzać zainteresowania w ramach wybranej specjalności i zrealizować je w ramach pracy dyplomowej.
- Uzyskanie tytułu magistra inżyniera otwiera drogę do łatwiejszego uzyskania uprawnień geodezyjnych oraz umożliwia starania o wysokie stanowiska w administracji samorządowej i centralnej.
- Tytuł naukowy magistra otwiera również drzwi do rozwoju naukowego – aplikację do Szkoły Doktorskiej PW, a także innych jednostek akademickich w Polsce i za granicą.
Drzwi Otwarte 2020 Kierunek Geodezja i Kartografia Politechnika Warszawska - film